مرکز تعمیرات تخصصی لوازم خانگی سامسونگ

 

 مرکز تخصصی تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ جهت رفاه مشتریان و ارائه خدمات پس از فروش حرفه ای و مقرون به صرفه لوازم خانگی سامسونگ شامل خدمات تعمیرات یخچال ساید بای ساید ، تعمیرات یخچال فریزر سامسونگ ، تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ ، تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ ، تعمیر ماکروویو سامسونگ و خدمات تعویض فیلتر آب ساید بای ساید سامسونگ تیمی متخصص و منحصر به فرد را گرد آوری نموده است.  

پس از تماس شما با تلفن 02191001680 یا ثبت درخواست از طریق فرم آنلاین نزدیک ترین مرکز تعمیرات سامسونگ زمان سرویس شما رزرو گردیده و تعمیرکاران ما در سریع ترین زمان ممکن به محل اعزام شده و مشکل لوازم خانگی معیوب شما را بر طرف می نمایند.

خدمات تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ

مراحل تماس تا تعمیر لوازم خانگی سامسونگ در مرکز خدمات سامسونگ

 

مرکز خدمات تعمیرات سامسونگ از تیم تعمیرکاران متخصص و تیم مشاوره رایگان تشکیل شده است که همکاری آن ها منجر به ارائه خدمات بهینه به مشتریان خواهد شد. لذا مهمترین فعالیت های مرکز خدمات سامسونگ عبارتند از:

نحوه تعویض قفل درب ماشین لباسشویی سامسونگ

0

ماشین لباسشویی یکی از لوازم خانگی محبوب می باشد زیرا زمانی را که برای شستن لباس های کثیف با دست صرف می کردید را می توانید به کارهای دیگر اختصاص دهید زیرا ماشین لباسشویی جایگزین بسیار خوبی است. حال اگر بنا به هر دلیل عملکرد دستگاه دچار اختلال شود دیگر نمی توانید مانند گذشته از ماشین لباسشویی خود استفاده کنید بنابراین سامسونگ کاستومرز سعی دارد با انتشار مطالب و مقالات آموزشی درباره نحوه تعویض قفل درب ماشین لباسشویی راهکار یکی از این مشکلات را برایتان بازگو نماید.

نحوه تعویض قفل درب ماشین لباسشویی

شستن لباس با ماشین لباسشویی مزایایی مانند صرفه‌جویی در مصرب آب و برق، ضدعفونی کردن و راحتی را به همراه دارد. اگر ماشین لباسشویی خراب شود یعنی اینکه باید لباس‌ها با دست شسته شوند. یکی از مشکلاتی که ممکن است در یک لباسشویی رخ دهد خراب شدن قفل درب است.

اگر درب ماشین لباسشویی محکم بسته نشود، آب به بیرون نشت خواهد کرد. بسته نشدن درب به خاطر مشکل میکروسوئیچ، زبانه یا لولا درب می‌تواند باشد. این موارد را در زیر بررسی می‌کنیم. می‌توانید از این راهنمایی‌ها استفاده کرده و خودتان مشکل درب ماشین لباسشویی را برطرف و تعمیر کنید.

در ادامه در سامسونگ کاستومرز تعویض قفل درب ماشین لباسشویی را همراه با نحوه عیب یابی و رفع این مشکل برای شما عزیزان شرح داده ایم تا چنانچه نیازمند تعویض دستگیره درب یا زبانه درب لباسشویی شده اید، بتوانید به راحتی به تعمیر بپردازید.

همچنین در صورت هرگونه مشکل فنی در ماشین لباسشویی سامسونگ SAMSUNG  خود می توانید با سامسونگ کاستومرز در تماس باشید، تعمیرکاران ما در قزوین در صورت بروز هرگونه مشکل، آماده ارائه خدمت به شما هستند.

 نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ قزوین

کاربرد قفل درب ماشین لباسشویی سامسونگ

کاربرد قفل درب ماشین لباسشویی به منظور امنیت دستگاه است. این قفل اگرچه جای ثابتی ندارد اما به طور معمول از بالا و جلوی دستگاه قابل بارگذاری است که در مواقعی از باز شدن درب ماشین لباسشویی جلوگیری می کند. شاید در ابتدا باز نشدن درب ماشین لباسشویی شما را عصبانی کند، اما خیلی زود متوجه متوجه کارایی درست آن خواهید شد.

قفل درب ماشین لباسشویی های درب از جلو، میکروسوئیچ نام دارد. با شروع کار دستگاه، برد، میکروسوئیچ را فعال می‌کند تا این قطعه هنگام کار کردن لباسشویی از باز شدن درب جلوگیری کند. در نهایت با اتمام کار دستگاه، میکروسوئیچ پس از چند دقیقه غیرفعال می‌شود و می‌توانید درب ماشین لباسشویی را باز کنید. حالا اگر به هر علتی این قطعه یا مشتقاتش آسیب ببینند باز یا بسته شدن درب با مشکل مواجه می‌شود و زمان تعویض قفل یا همان میکروسوئیچ فرا می‌رسد.

 

نحوه تعویض قفل درب ماشین لباسشویی سامسونگ

قبل از هر چیزی باید این نکته را به شما گوشزد نماییم در صورتی که دانش فنی و تخصص لازم در زمینه تعمیرات ندارید بهتر است دست به آچار نشوید و کار را به کاردون بسپارید زیرا ممکن است هزینه های بالاتری برای تعمیرات به سراغتان بیاید. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بعد از اتمام فرآیند شستشو در ماشین لباسشویی درب دستگاه باز نشود و نتوانید لباس های شسته شده را از ماشین لباسشویی خارج کنید.

همان طور که می دانید باز نشدن درب ماشین لباسشویی دلایل مختلفی دارد اگر زبانه درب دستگاه خراب شود و یا ضربه ای به درب دستگاه وارد شود امکان خراب شدن آن وجود دارد البته گاهی اوقات پارگی و یا شل شدن لاستیک دور درب مانع از باز شدن درب دستگاه می شود. از قفل درب ماشین لباسشویی به منظور امنیت دستگاه استفاده شده است شاید در بسیاری از مواقع این موضوع برایتان آزار دهنده باشد اما باید بگوییم در صورتی که استفاده درست و عملکرد آن را بدانید استفاده از این قابلیت بسیار هم رضایت بخش خواهد بود.

نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ قزوین

در بیشتر مدل های ماشین لباسشویی شما می توانید به صورت دستی بعد از اتمام کار ماشین لباسشویی درب دستگاه را باز نمایید که معمولا با مطالعه دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی به سادگی می توانید این کار را انجام دهید. لازم است بدانید در مدل های امروزی ماشین لباسشویی اگر مشکلی در باز شدن درب ماشین لباسشویی وجود داشته باشد با نمایش کد خطا بر روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی می توانید متوجه آن شوید و برای برطرف کردن آن اقدام نمایید.

در صورت هرگونه مشکل فنی در ماشین لباسشویی سامسونگ SAMSUNG  خود می توانید با سامسونگ کاستومرز در تماس باشید، تعمیرکاران ما در قزوین در صورت بروز هرگونه مشکل، آماده ارائه خدمت به شما هستند.

 

علت های باز یا بسته نشدن درب ماشین لباسشویی

خرابی قفل درب (میکروسوئیچ) ماشین لباسشویی

شکسته شدن زبانه درب لباسشویی

صدمه دیدن درب یا خود لباسشویی به علت آسیب فیزیکی، جابه‌جایی و…

پوسیدگی یا خرابی لاستیک درب دستگاه

خرابی دکمه مربوط به باز و بسته کردن درب

 

قبل از هر اقدامی و یا تعویض قفل درب لباسشویی سامسونگ موارد زیر را بررسی نمایید:

مطالعه دفترچه راهنما

زبانه و میکروسوئیچ درب

اهرم خلاص کننده

همسویی زبانه

لولای درب

 

 نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ قزوین

بررسی خرابی میکروسوئیچ

میکروسوئیچ چگونه از باز شدن درب ماشین لباسشویی جلوگیری می‌کند؟

اگر با اتمام کار ماشین لباسشویی پس از گذشت چند دقیقه، درب لباسشویی باز نمی‌شود یا اگر ماشین لباسشویی شروع به کار نمی‌کند یا پس از چند دقیقه از استارت خاموش می‌شود، مشکل می‌تواند از میکروسوئیچ دستگاهتان باشد. اگر ماشین لباسشویی شما دارای صفحه نمایش دیجیتالی باشد، کد خطا یا اروری نمایش می‌دهد. بیشتر برند های ماشین لباسشویی برای چنین شرایطی در دستگاه خود یک خلاص کننده دستی تعبیه کرده‌اند که جای آن بسته به مدل دستگاه متفاوت است، برای پیدا کردن آن پیشنهاد می‌کنیم به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید یا مدل و برند آن را سرچ کنید. خلاص کننده دستی معمولا زیر قفل درب یا کنار فیلتر تخلیه قرار می‌گیرد

میکروسوئیچ درب که به عنوان قفل وصل کننده درب شناخته می‌شود، یک مکانیسم ایمنی است که در ماشین لباسشویی هایی که دربشان از جلو باز  می شود بکار می رود که از باز شدن درب هنگام کار جلوگیری کند. این سیستم شامل زبانه‌ای که روی درب تعبیه شده و مکانیسم قفل که در پشت پنل جلویی قرار دارد، می‌باشد. مکانیسم قفل شامل یک میکروسویچ و معمولاً یک سیم‌پیچ قفل‌کننده و بازکننده یا یک قفل مغناطیس است. وقتی برنامه شروع می‌شود، کنترل ماشین لباسشویی (برد یا تایمر) میکروسوئیچ درب را فعال می‌کند تا از باز شدن درب جلوگیری شود.

بعد از تمام شدن برنامه‌ی شستشو، و گذشت چند دقیقه قفل مغناطیس میکروسوئیچ غیرفعال می‌شود و درب باز شود. طراحی موتور واکس مغناطیس به صورتی است که سه دقیقه طول می‌کشد تا غیرفعال شوند.

 

تشخیص خرابی یا سوختگی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی سامسونگ

به طور کلی تشخیص قابل استفاده نبودن میکروسوئیچ ماشین لباسشویی و نیاز به تعویض آن باید طی مراحلی شامل قطع برق لباسشویی، باز کردن پنل و بررسی سیم‌ پیچ ‌ها به کمک مولتی‌متر انجام شود اما اگر نحوه انجام این کار را بلد نیستید، توصیه می‌کنیم از تکنسین لباسشویی یا یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

در صورت هرگونه مشکل فنی در ماشین لباسشویی سامسونگ SAMSUNG  خود می توانید با سامسونگ کاستومرز در تماس باشید، تعمیرکاران ما در قزوین در صورت بروز هرگونه مشکل، آماده ارائه خدمت به شما هستند.

 

بررسی همسویی زبانه قبل از تعویض قفل درب ماشین لباسشویی

پیش از این در خصوص زبانه درب ماشین لباسشویی توضیح مختصری داده شد. این قطعه نیز قسمتی از مکانیسم ایمنی را در بر می گیرد که با قفل در ماشین لباسشویی ارتباط نزدیکی دارد. یکی از علت های باز نشدن درب لباسشویی و عمل نکردن قفل دستگاه خرابی زبانه درب آن است.

جنس زبانه درب ماشین لباسشویی غالباً معمولاً از جنس پلاستیک سخت و یا چدن تشکیل شده است و قابلیت شکنندگی دارد.

به گونه ای که ممکن است در حالت معمولی نیز دچار شکستگی شود.

این زبانه با کمک یا دو پیچ و یک فنر به درب متصل شده است و قابلیت تعویض دارد.

در هنگام تعویض قفل درب ماشین لباسشویی، شرایط زبانه درب را هم مورد بررسی قرار دهید.

 

قبل از تعویض قفل، مورد زیر را نیز بررسی فرمایید

بررسی لولای درب برای تعویض قفل درب ماشین لباسشویی

لولای به کار رفته در ماشین لباسشویی که غالباً از جنس فلز یا پلاستیک سخت است را بررسی کنید. این لولا عامل اتصال درب به بدنه ماشین است. گاهی خرابی یا تنظیم نبودن صحیح این لولا، در بسته نشدن درب ماشین لباسشویی تاثیر خواهد داشت.

در صورتی که با این موضوع مواجه شدید، لازم است لولای در را بررسی نمایید تا از درستی نصب آن اطمینان حاصل نمایید.

اگر مهارت لازم را برای نصب صحیح لولا را دارید، دست به کار شوید، در غیر این صورت مسئولیت کار را به متخصصین آن واگذار کنید.

 

در صورتی که بازهم مشکل شما حل نشد مراحل زیر را دنبال کنید

 

مراحل تعویض قفل درب ماشین لباسشویی سامسونگ

هر مدلی از لباسشویی که در منزل دارید و برای اولین بار است که قصد تعویض قفل درب ماشین لباسشویی را دارید، مراحل مشترک زیر را می توانید برای هر نمونه ای انجام دهید:

حتماً پریز برق را از لباسشویی جدا کنید.

جدا کردن سیم برق از دستگاه ضروری ترین کار قبل از تعویض قفل درب ماشین لباسشویی محسوب می شود.

در این مرحله پانل بالا و یا جلوی لباسشویی را جدا کنید.

جداسازی پانل ها را به آرامی و با احتیاط انجام دهید.

این اقدام موجب تسهیل انجام اقدامات بعدی می شود.

در این مرحله لازم است که تسمه دور لاستیک درب ماشین لباسشویی را جدا کنید.

بعد از جداسازی پریز برق، پانل ها و تسمه دور لاستیک دستگاه، نوبت به جدا کردن و تعویض قفل درب ماشین لباسشویی می رسد.

پس از باز کردن درب ماشین لباسشویی، با باز کردن پیچ های اطراف قفل که قابل مشاهده است، می توانید به راحتی قفل مربوطه را جدا کنید.

در این مرحله نوبت به تعویض قفل درب ماشین لباسشویی می رسد.

یعنی به همان صورتی که قفل قبلی را بیرون آوردید عمل کنید.

قفل جدید را در جایگاه مورد نظر قرار داده، با پیچ آن را محکم کنید و در نهایت درب دستگاه را ببندید.

تسمه دور لاستیک درب لباسشویی را به صورت اولیه نصب کنید.

در این مرحله پانل هایی را که قبلاً جدا کرده بودید، در بخش خودش قرار دهید.

لباسشویی را به برق بزنید و استفاده نمایید.

اگر اتفاق غیرمنتظره ای پیش آمد، لازم است از متخصصین در تعمیرات ماشین لباسشویی کمک بگیرید.

 

 

جمع بندی:

همان طور که مشاهده کردید باز و بسته نشدن درب ماشین لباسشویی فقط ناشی از قفل درب نیست و می‌تواند به علت موارد دیگری باشد، با بررسی دیگر موارد اگر همچنان مشکل حل نشده بود سراغ تعویض میکروسوئیچ درب لباسشویی بروید و اگر مهارت و تجربه در زمینه تعمیرات این چنینی ندارید انجام آن را به تکنسین متخصص ماشین لباسشویی در قزوین بسپارید.

 

تعمیرات تخصصی ماشین لباسشویی در قزوین

پیچیدگی ماشین لباسشویی‌های امروزی قابل مقایسه با انواع قدیمی نمی‌باشد. استفاده از بردهای دیجیتالی به جای تایمر، انجام تعمیرات را به یک کار کاملاً تخصصی تبدیل کرده است. اگر راهنمایی بالا در مورد درب نتوانست تعمیر ماشین لباسشویی را انجام دهید می‌توانید با همکاران ما در سامسونگ کاستومرز تماس بگیرید یا درخواست خود را از طریق فرم سفارش آنلاین  بفرستید تا یکی از تکنسین‌ها متخصص ما در قزوین به محل شما مراجعه و اقدام‌ها لازم صورت گیرد.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پشتیبانی 24 ساعته و اعزام سریع کارشناس

مرکز تخصصی تعمیرات سامسونگ با پشتیبانی 24 ساعته و در دست داشتن  تعداد زیادی تکنسین فعال در نقاط مختلف کشور این امکان را فراهم آورده تا تمام خدمات و تعمیرات در سریعترین زمان ممکن پس از تماس مشتری انجام گردد. چنانچه مشتری از خدمات دریافتی ابراز نارضایتی داشته باشد امکان بازگشت وجه دریافت شده به مشتری وجود دارد.

اعزام تعمیرکار در محل

این مرکز جهت رفاه مشتریان خود کلیه خدمات تعمیرات را در صورت امکان در محل مشتری انجام خواهد داد ؛  ما برای تعمیرات لوازم خانگی در محل ، کلیه تجهیزات و ملزومات مورد نیاز را در دسترس داشته و تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا تمام مراحل تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ شما در همان محل و در حضور شما انجام گردد.

قطعات اورجینال و اصلی سامسونگ

در صورتی که تکنسین متخصص پس از بررسی دستگاه متوجه گردد که جهت رفع ایراد به وجود آمده ، دستگاه شما نیاز به تعویض قطعه دارد ، ما به شما این اطمینان را میدهیم که از قطعات اورجینال و اصلی سامسونگ برای این تعمیرات استفاده نموده و در نتیجه ی تعویض این قطعات ، افت کیفیتی برای دستگاه شما به وجود نیاید..

گارانتی تعمیرات سامسونگ

مرکز تخصصی تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ برای اطمینان و آرامش خاطر مشتریان ، ضمن تاکید بر کیفیت بالای خدمات ارائه شده توسط تکنسین های فنی این مرکز ، پس از اتمام تعمیرات از تاریخ انجام سرویس کلیه قطعات ، خدمات و تعمیرات ارائه شده به مدت 90 روز ضمانت می گردد.