نمایندگی سامسونگَ

بررسی دیسپلی (صفحه نمایش) یخچال ساید بای ساید سامسونگ

1
+1

بسیاری از افراد که دارای یخچال ساید سامسونگ هستند در تنظیمات صفحه نمایشگر روی یخچال دچار مشکلاتی هستند و قادر به تنظیم کردن دمای یخچال و سایر تنظیمات یخچال از روی صفحه نمایشگر روی درب یخچال نیستند، تنظیم این صفحه نمایشگرها بسیار ساده است و ما در این مقاله از سامسونگ کاستومرز به بررسی تنظیمات یخچال ساید سامسونگ از روی صفحه نمایشگر می‌پردازیم.

 

بررسی کلیدهای یخچال سامسونگ و مشکلات مربوط به آن

در این مطلب آموزش کامل کلیدها و نمایشگر یخچال ساید بای ساید سامسونگ را توضیح می‌دهیم. شاید شما به تازگی یخچال ساید سامسونگ خریداری کرده‌اید و کار کلیدها و تنظیمات دما یا نشانگرها برای شما آشنا نیست و کلی سوال در ذهنتان است ما در این مطلب کاملا کار کلیدها و علامت‌های نمایشگر را شرح می‌دهیم تا به سوالات ذهنتان پاسخ دهیم.

 

تنظیمات صفحه نمایشگر (Display) یخچال ساید بای ساید سامسونگ  یکی از ملزوماتی است که هر خریداری باید از آن بهره مند شود تا به بهترین شکل ممکن بتواند از امکانات و توانایی های یخچال خود استفاده نماید.

ما در این مقاله سعی می کنیم به بهترین و ساده ترین شکل ممکن تنظیمات صفحه نمایشگر (Display) یا پنل یخچال ساید بای ساید  SAMSUNG را به صورت کاربردی و ساده به شما معرفی کنیم.

 

با ورود یخچال های ساید بای ساید به بازار بسیاری از افراد مجذوب زیبایی و امکانات هر چه بیشتر و بهتر آن شده و اقدام به خریداری آن می کنند ولی شاید بیشتر خریداران با نحوه استفاده صحیح و کامل از امکانات این نوع یخچال ها آگاه نیستند.

پس بهتر است با دانستن چگونگی استفاده از این امکانات از خرید خود لذت بیشتری ببرید.

 

انواع صفحه نمایشگر ساید سامسونگ

برخی از یخچال های سامسونگ دارای یک سری کلید روی درب هستند که در بالای آنها صفحه نمایشگری وجود دارد، به این نوع از صفحه نمایشگرها، پنل یا Display گفته می‌شود.

برخی از یخچال های سامسونگ که نسبت به یخچال های ذکر شده جدید تر هستند دارای صفحه نمایش لمسی می‌باشند.

کارایی همه دکمه ها در تمام مدل ها یکی است و فرقی ندارد.

 

دکمه های روی صفحه نمایشگر ساید سامسونگ

با کلیک برروی هرکدام از لینک های زیر به قسمت مدنظر بروید.

Energy saver

Power Freeze

Alarm

Lighting

Power Cool

Ice Off

Child Lock

Cubed Ice/ Crushed Ice

Filter

 

 

 

دکمه Energy Saver

 این دکمه همانطور که از نامش مشخص است برای ذخیره انرژی می‌باشد. با فشار دادن دکمه صرفه جویی در انرژی، شما می توانید بهره وری انرژی بهتر را از دستگاه خود دریافت کنید.

 

 

دکمه  Power Freeze

 این دکمه برای قدرت بیشتر فریزر بوده و در صورت فعالسازی آن فریزر سرمایس بیشتری تولید کرده و مواد غذایی درون فریزر زودتر یخ ‌میزند.

از این کلید زمانی استفاده می شود که شما مواد غذایی تازه خریداری کرده اید، مانند گوشت و سبزیجات و برای اینکه مواد زود منجمد شود و رنگ و بوی آنها تغییر پیدا نکند این حالت را فعال میکنید و سرما سازی سریع شروع می شود و در کمترین زمان مواد غذایی شما فریز می شود.

 

 

دکمهAlarm / Filter Reset 

برای روشن یا خاموش کردن هشدارها و ریست کردن فیلتر آب یخچال می باشد.

این دکمه دارای دو حالت است.

اگر می خواهید هشدارهای باز بودن درب یخچال و صدای دکمه های دیسپلی را خاموش کنید حالت Alarm را با یکبار فشار دادن بر روی روشن یا ON قرار دهید.

و با ۳ ثانیه نگه داشتن این کلید در هنگام تعویض فیلتر تصفیه آب هشدار را ریست کرد.

اگر فیلتر آب یخچال را تعویض نموده اید لازم است تنظیمات فیلتر را ریست کنید تا هشدار تمام شدن فیلتر حذف شود. برای این منطور کافی است دکمه Alarm را 3 ثانیه فشار داده و نگه دارید تا حالت Filter Rest فعال شود.

 

 

 

روشنایی یا Lighting

با فشار دادن دکمه Lighting چراغ LED زیر صفحه نمایش به طور پیوسته در حالت روشن قرار میگیرد ولی اگر می خواهید لامپ LED یخچال فقط در مواقع استفاده روشن شود در این صورت دوباره دکمه Lighting را فشار دهید تا غیر فعال شود.

یا در بعضی مدل ها

 این دکمه برای لامپ موجود در بخش آبریز و یخریز است که می‌توانید آن را فعال نمایید که همیشه روشن باشد و یا غیر فعال کنید که فقط در مواقع فشردن پدال آبسردکن روشن می‌شود.

با نگه داشتن دکمه روشنایی می توانید نور LED را برای واحد توزیع کننده آب و یخ روشن کنید.

 

 

Power Cool

دکمه Power Cool برای ایجاد و تولید سرمای زیاد و در عین حال سریع می باشد. زمانی که حالت Power Cool فعال شود سرمای بیشتری وارد بخش یخچال می شود.

همچنین در این حالت موتور یا کمپرسور یخچال به صورت پیوسته و یکسره کار می کند ) تقریبا در بین تمام مدل های ساید بای ساید سامسونگ در حالت Power Cool موتور یخچال 40 دقیقه کار می کند و 5 دقیقه استراحت. این تایم یا زمان برای سایر مدل های ساید بای ساید سامسونگ متفاوت می باشد.

 

 

 

Ice off

دکمه Ice Off برای خاموش کردن یخساز می باشد. البته توجه کنید که یخساز فقط از از طرق نمایشگر خاموش شده است و اگر می خواهید یخساز را به صورت کامل خاموش کنید باید دکمه ON / OFF یخساز را تنظیم کنید.

با روشن کردن این آیکون، یخ ساز خاموش می شود. یشنهاد ما این است که در فصل سرما که مصرف یخ صفر است یا زمان رفتن به تعطیلات یخساز را در حالت خاموش قرار دهید

در صورتی که مشکل شما غیرقابل حل بود و نتوانستید مشکل را خودتان حل کنید با نمایندگی سامسونگ در قزوین (کلیک کنید) در ارتباط باشد.

 

 

دکمه Child Lock

دکمه  Child Lock برای قفل کردن دکمه های نمایشگر می باشد. همانطور که از اسمش پیداست به معنی قفل کودک می باشد. برای تنظیم دمای یخچال لازم است ابتدا حتما حالت Child Lock غیرفعال باشد.

 

 

 

دکمه Ice Cube / Crushed Ice 

این گزینه برای یخسازی به 2 صورت قالبی و خرد شده می‌باشد.

Ice cube به معنی یخ معکبی یا همان قالبی
و
crushed ice به معنی یخ خرد شده است

 

 

دکمه Filter 

این دکمه برای ریست کردن فیلتر یخچال و غیر فعال کردن آلارم فیلتر یخچال می‌باشد.

فیلتر آب هر ۶ ماه یک بار باید تعویض شود این نشانگر در حالت عادی فیلتر آبی رنگ است و با قرمز شدن رنگ این نشانگر باید فیلتر آب فورا تعویض شود.

 

نحوه ریست کردن فیلتر آب در یخچال ساید بای ساید سامسونگ

بعضی از این یخچال ها دارای سیستم آبریز میباشند که آبی خنک تحویل شما میدهند و بعضی دیگر که دارای فیلتر داخلی آب و فیلتر خارجی آب میباشند که آب را تصفیه شده تحویل شما عزیزان میدهند ، به یاد اشته باشید که هنگام تعویض فیلتر آب یخچال سامسونگ نیاز به ریست کردن دارد که دیگر با ارور مواجه نشوید ، آی.پی امداد در زیر نحوه ریست کردن فیلتر آب یخچال سامسونگ را شرح داده است.

دکمه child lock / ice type را همزمان به مدت سه ثانیه نگه دارید تا فیلتر یخچال سامسونگ شما ریست شود.

همچنین شما میوانید دکمه ice / water را به مدت 3 ثانیه نگه دارید.

نیز چنانچه دکمه alarm  یا reset  را مشاهده نمودید آن را به مدت 3 ثانیه نگه دارید تا ریست صورت گیرد.

 

 

هنگ کردن یا قفل شدن کامل نمایشگر یخچال سامسونگ

اگر برای شما هم همین مشکل اتفاق افتاده است و نمایشگر قفل شده است و هیچ دکمه ای کار نمی کند باید سیم برق یخچال را به مدت 5 دقیقه بیرون بکشید. سپس یخچال را روشن کنید و ببینید مشکل برطرف شده است یا نه. اگر مشکل برطرف نشده باشد ممکن است برد الکترونیکی اصلی یخچال مشکل پیدا کرده باشد.

در این صورت پیشنهاد می کنیم از خدمات تعمیر برد یخچال سامسونگ در قزوین توسط شرکت سامسونگ کاستومرز استفاده کنید.

 

 

ریست دیسپلی یا نمایشگر یخچال

اگر موقع هنگ کردن و قفل شدن کامل دیسپلی یخچال مشکل با خارج کردن سیم برق حل نشد باید دیسپلی یا نمایشگر را ریست کنید.

برای اینکار:

درب یخچال سمت راست را باز کنید و در قسمت بالا زیر کاور، دکمه Power وجود دارد. یکبار آن را خاموش و روشن کنید. اگر باز هم مشکل برطرف نشد برد الکترونیکی اصلی دستگاه باید بررسی یا تعویض شود. پیشنهاد می کنیم مقاله تعمیر برد یخچال را مطالعه کنید.

 

در صورتی که مشکل شما غیرقابل حل بود و نتوانستید مشکل را خودتان حل کنید با نمایندگی سامسونگ در قزوین (کلیک کنید) در ارتباط باشد.

 هشدار های ایمنی در راهنمای استفاده از یخچال سامسونگ

اگر سیم برق آسیب دیده شود، آن را بلافاصله توسط سازنده یا سرور آن جایگزین کنید.

از دستگاه­های مکانیکی یا هر وسیله­ای دیگر برای سرعت بخشیدن به فرآیند انجماد استفاده نکنید.

بطری­ها یا ظروف شیشه­ای را در فریزر سامسونگ قرار ندهید.هنگامی­که محتویات آن یخ میزند، شیشه ممکن است از بین برود.

گاز قابل اشتعال را در نزدیکی یخچال قرار ندهید زیرا خطر انفجار یا آتش سوزی وجود دارد.

انبار کردن بنزن، نوشابه، الکل، اتر، گاز LP و سایر موارد ممکن است باعث ایجاد انفجار شود.

یک ظرف پر از آب را در یخچال قرار ندهید. اگر ریخته شود خطر آتش سوزی یا شوک الکتریکی وجود دارد.

 

 

سولات متداول در رابطه با صفحه نمایش یخچال سامسونگ

 

سوال : درجه نشانگر سرمای یخچال  مرتبآچشمک میزند و هرقدر شماره را تغییر میدهم دوباره چشمک میزند و بعدش روی درجه ۱۶ ثابت میماند 

پاسخ: این ارور یعنی سرمای یخچال کم شده است باید فن و دریچه دمپر ابتدا تست شوند.


سوال : فیلتر اب ساید سامسونگ چه قسمتی از یخچال قرار دارد؟نشانه گر فیلتر قرمز شده است.

پاسخ: در بیشتر مدل ها فیلتر تصفیه آب داخل یخچال قسمت بالا انتهای یخچال سمت راست نصب شده است

 

سوال : یخچال ساید دارم چند روز که به تو خود بخود دوتا لامپ جلو یخچال (جای لیوان اب)روشن و خاموش میشه اگر ممکن راهنمایی کنید در ضمن تمام کلید های صفحه کلید غیر فعال شدن وکار نمی کنن

پاسخ: برد یخچال و سیم کشی باید توسط تکنسین تست شوند.

 

سوال : درجه دمای فریزر امروز روی ۲۰ درجه در حال چشمک زدن هست من درجه رو روی ۲۳ تنظیم کردم ولی همچنان چشمک میرنه، علت چی می تونه باشه؟ 

پاسخ:  معمولا بعد از قطع برق درجه نمایشگر به حالت چشمک زن در می آید و بعد از گذشت ۲۴ ساعت به عادی بر می گردد.

 

 

سوال : ما سه روز منزل نبودیم، وقتی برگشتیم دیدیم تمام وسایل داخل فریزر(سایدسامسونگ ) یخهاشون باز شده وحتی یخهای داخل یخ سازهم آب شده بودوقسمت یخچال هم سرمانداشت،نمایشگر روشن بودوعلامت فیلترآب روشن بود.ولی دستگاه کارنمیکرد.یکبارکلیددستگاه محافظ برقشوخاموش وروشن کردم بعداز اون موتورسایدشروع بکار کردوتولیدسرماوهمه چیزش هم عادی ودرست شروع بکارکردوحتی دمای فریزراز۳نشون دادتا-۱۹اومدفقط علامت فیلترآب هست ولی قرمزنیست.حالا میخواستم ببپرسم علت این مورد چی بوده که اینطوری شده میترسم دوباره اتفاق بیافته وقتی نیستیم.باید چه کنم.

پاسخ: باید صبر کنید تا ۴۸ ساعت ببینید دوباره این اتفاق رخ می دهد یا خیر اگر دوباره همین مسئله پیش آمد مشکل از سنسور و یا کمپرسور باشد برد دستگاه می باشد . اگر دیگر این خرابی پیش نیامد مشکل میتواند از اورلود کمپرور بوده باشد به هر دلیل یکسره کار کرده و اورلود شده ، فن پشت را چک کنید و کندانسور را تمیز کنید.

 

امیدواریم از مقاله تنظیمات صفحه نمایشگر یخچال ساید بای ساید سامسونگ نهایت استفاده را برده باشید.

در صورتی که به تکنیسین تعمیر یخچال سامسونگ احتیاج دارید با شرکت سامسونگ کاستومرز بگیرید.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مقالات آموزشی تعمیر و نگهداری لوازم خانگی سامسونگ

  • ID

 آیا هرگز به علائم روی مایکروویو یا سولاردام خود را نگاه کرده‌اید و از اینکه تمام این نشانه‌ها واقعا چه می‌کنند، متعجب شده‌اید؟ اکثر ما مایکروویو یا ...

یکی از کاربردی‌ترین لوازمی که در آشپزخانه دارید، ماشین ظرفشویی است. تمام ظرف‌ها را داخل آن می‌چینید و تنها با زدن یک دکمه شسته خواهند شد. اما بعد از ...

بسیاری از افراد که دارای یخچال ساید سامسونگ هستند در تنظیمات صفحه نمایشگر روی یخچال دچار مشکلاتی هستند و قادر به تنظیم کردن دمای یخچال و سایر تنظیمات ...

دوباره لباس های کثیف، هیچوقت سبد لباس چرک ها خالی نخواهد شد! شستن لباس ها با دست کار بسیار دشواری است هم به دست های شما آسیب وارد می شود و هم ممکن ...

یکی از خطرناک ترین وسایل در بین سایر لوازم خانگی، مایکروفر سامسونگ است و اگر کوچکترین خرابی در آن بوجود آید بدون دانش و تخصص کافی آن را تعمیر ...

دلایل صدای زیاد ماشین لباسشویی سامسونگ می‌تواند به مسائل مختلفی، از یک مشکل کوچک تا بزرگ گرفته مربوط باشد. اما شما با دانستن علت صدای لباسشویی ...

لاستیک یا نوار درب یخچال سامسونگ یکی از مهمترین اجزای یخچال سامسونگ است که در کارکرد آن بسیار موثر است. نوار یا لاستیک دور درب یخچال سامسونگ از ورود ...

آیا تا به حال به این فکر کردید که شاید ماشین لباس‌شویی سامسونگ شما خراب شود؟ آن وقت تکلیف لباس‌های کثیف چه می‌شود؟ اگر حتی تصور شستن لباس با دست سخت ...

امروزه استفاده از یخچال‌های ساید بای ساید سامسونگ امری متداول است و می‌توان یک یخچال از این مدل را در بیشتر خانه‌‌ها پیدا کرد. از مزایای یخچال‌های ...

پیغام sud لباسشویی سامسونگ

در ماشین لباسشویی سامسونگ ممکن است در حین استفاده از دستگاه ناگهان با پیغام sud روی صفحه نمایش ماشین مواجه شوید. این پیغام مربوط به کف زیاد و یا زیاد ...

یخساز ساید سامسونگ
در این مقاله قصد داریم به علت های عدم یخسازی یخچال ساید بای ساید سامسونگ بپردازیم :

کم بودن سرمای فریزر 

اگر دمای فریزر کمتر از 14- درجه ...
علت نچرخیدن ماشین لباسشویی سامسونگ
۱. در صورتی که مخزن داخلی دستگاه حتی با چرخاندن مخزن با دست نیز نچرخد احتمال خرابی بلبرینگ و شفت لباسشویی وجود دارد که به موجب قفل شدن بلبرینگ ...
جمع شدن اب زیر جامیوه ای یخچال

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که زیر کشوی جامیوه ای یخچالتان متوجه جمع شدن آب شوید و یا کشوی فریزر به دلیل یخ زدگی آب بیرون نیاید. در این مقاله ...

آموزش چیدمان ظروف داخل ماشین ظرفشویی

اگر نحوه چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی درست نباشد حتی بهترین دستگاه ها هم کارکرد خوبی نخواهند داشت. یکی از نکات اصلی از استفاده از ماشین ظرفشویی ...

راهنمای تمیز کردن مایکروویو سامسونگ

مایکروفرها این روزها به یکی از مهم ترین و کارآمد ترین تجهیزات آشپزخانه  تبدیل شده اند. تقریبا برای هر کاری می شود به آن ها مراجعه کرد ؛ پخت کیک و ...

جرم گیری و رسوب زدایی ماشین لباسشویی

تمیز کردن ماشین لباسشویی سامسونگ

جرم گیری ماشین لباسشویی سامسونگ ، رسوب زدایی ماشین لباسشویی سامسونگ ، روش های ضدعفونی کردن ماشین لباسشویی سامسونگ   ...

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی

 سامسونگ یکی از تولیدکنندگان سرشناس و محبوب بازار لوازم خانگی در جهان است.

در ارتباط با نیاز ماشین ظرفشویی در خانه های امروزی میتوان گفت این وسیله ...

تمیز کردن یخچال

در این مقاله روش های نظافت یخچال را همراه با آموزش تمیز کردن و سرویس کندانسور دستگاه را برای شما شرح داده ایم تا از بوی بد و کثیف بودن یخچال ، فریزر ...

Load More

تلفن مراکز تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ در تهران

دپارتمان تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ

محدوده مرکز تهران

021-66553689

دپارتمان تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ

محدوده غرب تهران

021-44843086

دپارتمان تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ

محدوده شمال و شمال شرق تهران

021-22396367

دپارتمان تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ

محدوده شرق تهران

021-77908901

دپارتمان تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ

محدوده شمال غرب تهران

021-88246134

تلفن مراکز تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ در کرج

دپارتمان تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ در محدوده کرج :

فردیس - ملارد - اندیشه - مارلیک

026-36535817

دپارتمان تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ در محدوده کرج :

عظیمیه - جهانشهر - طالقانی

026-32284158

دپارتمان تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ در محدوده کرج :

مهرشهر - بلوار ارم - حسین آباد - آق تپه

026-33403857

دپارتمان تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ در محدوده کرج :

گوهردشت - موذن - باغستان - شاهین ویلا

026-34498946

تلفن مراکز تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ در حومه تهران

دپارتمان تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ

محدوده پرند

0919-7674047

دپارتمان تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ

محدوده پردیس ، دماوند ، و لواسانات

0919-8915822